Europos bankų federacija (EBF) pateikė savo poziciją Europos Komisijai (EK) dėl reglamento dėl aplinkos apsaugos, socialinės atsakomybės ir valdysenos (angl. Environmental, Social and Corporate Governance, ESG) reitingų veiklos skaidrumo ir vientisumo.
Atsižvelgdama į esminį ESG reitingų vaidmenį tvariuose finansuose ir didelį šios rinkos augimą, Europos bankų federacija mano, kad esminis skaidrumo didinimas tokiose srityse kaip modeliai, prielaidos, metodikos ir Europos vertybinių popierių ir rinkų institucijos (angl. European Securities and Markets Authority, ESMA) priežiūros įvedimas būtų reikšmingas dabartinei ESG aplinkai pagerinti.
EBF savo atsakyme pateikia Europos bankų sektoriaus patarimus, kuriais siekiama patobulinti ESG reitingų reguliavimo sistemą, taip pat užtikrinti didesnę darną ir nuoseklumą platesnėje tvaraus finansavimo sistemoje.
Keletas svarbiausių EBF atsakymo aspektų:
Išsamų EBF atsakymą Europos Komisijai rasite čia.
Europos bankų federacija yra Europos bankų sektoriaus balsas, vienijantis 32 nacionalines Europos bankų asociacijas, kurios kartu vienija 3 500 bankų – didelių ir mažų, didmeninių ir mažmeninių, vietinių ir tarptautinių – ir kuriuose dirba apie du milijonus žmonių. EBF nariai atstovauja bankams, kurie Europos ekonomikai teikia daugiau nei 20 tūkstančių milijardų eurų paskolų ir patikimai atlieka daugiau nei 400 milijonų mokėjimo operacijų per dieną. 1960 metais įsteigta EBF yra įsipareigojusi kurti bendrą Europos Sąjungos finansinių paslaugų rinką ir remti ekonomikos augimą skatinančią politiką.
Lietuvos bankų asociacija yra Europos bankų federacijos narė nuo 1998 m. LBA dalyvauja EBF valdybos bei vykdomojo komiteto veikloje.